Przygody Rysia i Krzysia

Wczytuję stronę
.

POMIĘDZY KARTKAMI... 

Jeśli są książki, które każde dziecko powinno mieć w swojej biblioteczce, to właśnie takie, które uczą empatii, tolerancji oraz wspierają akceptację. Bo książki, które pozytywnie zmieniają najmłodszych, kropla po kropli zmieniają także świat - na lepszy. 

Pomiędzy kartkami naszych książek skrywa się marzenie o takiej zmianie. Pomiędzy naszymi kartkami chowa się wrażliwość, dużo wiedzy, uśmiechu i wzruszeń.

Pomiędzy kartkami znajdziesz wyjątkowych bohaterów, którzy – choć pozornie różnią się od większości dzieci, są tak naprawdę takie same - mają te same marzenia i pomysły. Też chcą się bawić, chodzić na plażę, jeździć na rowerze, na nartach, a nawet zostać piratami! I mogą robić to wszystko!

 

Pomiędzy kartkami odnajdziesz odpowiedzi na pytania Twojego dziecka dotyczące niepełnosprawności, ale także samemu dowiesz się wiele o dostępności, dostosowaniu przestrzeni, o tym, że można. I że warto się nie bać! 

Pomiędzy kartkami w wartościowy sposób spędzisz Twój czas z dzieckiem, w bliskości i utuleniu.

Zajrzyj pomiędzy kartki naszych książek i odkryj wyjątkowy świat Rysia, Krzysia, Florka, Mani, Wojtka czy Jagody. To bohaterowie dwóch serii naszych książek. 

DOSTĘPNE KSIĄŻKI: 

"Przygody Rysia i Krzysia" - seria skierowana do dzieci w wieku 3-6 lat, format 21x21, 24 strony, oprawa miękka 

"Przyjaciel Pirat" to pierwsza książka - poznamy tu głównych bohaterów, a także tytułowego Pirata. Pirat przybliży dzieciom (ale być może także rodzicom) rolę i zadania psów asystujących i terapeutycznych wspierajacych osoby poruszające się na wózku. 


"Zabawa na plaży" opowiada o wyprawie Rysia i Krzysia na plażę. W tej wyprawie towarzyszy im najlepsza przyjaciółka Rysia - Hania. Książeczka przybliża czytelnikom tematykę dostępnych plaż i zasady bezpiecznej zabawy w wodzie.


"Wyprawa rowerowa" opowiada o wycieczce braci z tatą przez kaszubskie pola, łąki i lasy, oraz o spotkaniu z wyjątkowymi rowerzystami i ich wyjątkowymi rowerami.
 


"Zimowy sen" opowiada o marzeniu Rysia, aby - pomimo ograniczeń -  móc w pełni cieszyć się zimą. Wózek o tej porze roku jest nie lada przeszkodą! Czy uda mu się to marzenie spełnić?

 

ZAPOWIEDZI: 

"Z głową w chmurach" - seria skierowana do dzieci w wieku 7-10 lat, format 16x23, 72 strony, oprawa twarda 

"Jak Florek został piratem" - to także opowieść o chłopcu, który porusza się na wózku, towarzyszy mu siostra Mania oraz ich czworonożny przyjaciel Bosman. Florek marzy o tym, by by zostać piratem, żeglować po morzach, by zobaczyć delfiny. Zamiast delfinów dostrzega jednak tajemniczy list w butelce. Czy uda mu się rozszyfrować jego treść?


DLACZEGO NASZE KSIAŻKI SĄ WYJĄTKOWE? 

 w naturalny sposób uczą i uświadamiają, że dzieci z niepełnosprawnością są wśród nas

 pokazują elementy dostosowania przestrzeni i udogodnienia z jakich osoby z niepełnosprawnością korzystają, aby ich istnienie było czymś oczywistym, 

 temat niepełnosprawności jest ważny, ale nie jedyny,  

 książki skierowane są do dzieci wieki 3-6 lat oraz 6-10 lat, ale wiele dowiedzieć się mogą z nich także… dorośli,

 książki są drukowane w Polsce na grubym, ekologicznym papierze,

 całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność edukacyjną Fundacji Podróże bez Granic

Recenzje

Zamów ONLINE

​​​​Do każdego zamówionego kompletu 4 książek dołączamy naszą Rysiowo-Krzysiową grę typu dobble w prezencie.
Zamówienia wysyłamy w przeciągu 1-3 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty na koncie Fundacji (ale jak najszybciej). 

W przypadku zainteresowania zakupem większej liczby książek dla przedszkolaków czy innych placówek - prosimy o kontakt mailowy :)

przygody@rysikrzys.pl

dodaj +   ZESTAW 4 KSIĄŻEK "PRZYGODY RYSIA I KRZYSIA" (66.00 zł)
dodaj +   Przyjaciel Pirat (17.5 zł)
dodaj +   Zabawa na plaży (17.5 zł)
dodaj +   Wyprawa rowerowa (17.50 zł)
dodaj +   Zimowy sen (17.50 zł)
dodaj +   Rysiowo-Krzysiowa Kolorowanka (5.00 zł)
dodaj +   Dodatkowa GRA typu dobble (2.50 zł)
Suma: -
Koszt wysyłki: -
Razem do zapłaty: -


NAPISAŁA: Marta Ostrowska

Gdynianka z wyboru, z wykształcenia filolog angielski, z zawodu specjalista ds. innowacji społecznych, z zamiłowania wolontariuszka działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością, a także założycielka Fundacji Podróże bez Granic. Obecnie żeglująca mama dwóch chłopców.

Poprzez serię o Rysiu i Krzysiu łączy zawodowe i osobiste doświadczenia, i zainteresowania, radość czytania dzieciom, tak bardzo wspierającego ich rozwój, oraz chęć krzewienia pozytywnej integracji już u najmłodszych odbiorców, ale także i ich rodziców.

Więcej o mojej działalności poczytać można w wywiadzie: #mamamorze oraz Kobieta jest siłą | DzieńDobry TVN


ILUSTROWALI:

Szczepan Atroszko - Autor ilustracji do książek "Przygody Rysia i Krzysia". Rysownik i scenarzysta komiksowy, ilustrator. Autor komiksowego profilu fb.com/kilobrudnejmarchwiWięcej jego rysunków można obejrzeć na stronie behance.net/steveatroszko lub fb.com/steve.atroszko.

Monika Kuropatnicka - Marciniak - Autorka ilustracji do książki "Jak Florek został Piratem", artystka, ilustratorka, miłośniczka zwierząt. 

Aleksandra Janas - Autorka zadań aktywizacyjnych i innych ilustracji do książki "Jak Florek został Piratem". Ilustratorka, graficzka, koleżanka żeglarka - więcej jej rysunków i pojektów obejrzeć można na stronie Ola Pola (@pola_illustration)

FUNDACJA PODRÓŻE BEZ GRANIC

Powstanie naszych książek jest inspirowane i ściśle związane z działalnością Fundacji Podróże bez Granic, która jest także ich wydawcą.

Fundacja istnieje od 2012 roku i zajmuje się promocją oraz wdrażaniem niekonwencjonalnych form rehabilitacji oraz integracji społecznej osób z niepełnosprawnością poprzez organizację unikalnych w skali kraju wyjazdów, podróży zagranicznych oraz wydarzeń.

Celem Fundacji jest przełamywanie stereotypów na temat możliwości osób z niepełnosprawnością i pokazywanie, iż ograniczenia nie istnieją, a to co powstrzymuje przed realizacją marzeń to przede wszystkim bariery tkwiące w naszych głowach. Działania Fundacji skierowane są do osób z całej Polski, bez względu na stopień i rodzajj niepełnosprawności.

Wszystkie szczegóły na temat działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.podrozebezgranic.pl


PATRONAT I WSPARCIE

Wszystkie nasze książki wydawane są przez Fundację Podróże bez Granic dzięki wsparciu i dofinansowaniu Referatu ds. Osób Niepełnosprawnych miasta Gdyni. ​W wyniku tej pomocy, aż 200 egzemplarzy każdej z książek zostało przekazanych do gdyńskich bibliotek, szkół, przedszkoli, klubów malucha, Gdynia Rodzinnej, a także organizacji działających na rzecz dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnością.

               
 

Naszym książkom patronują także: 

            

Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na realizację edukacyjnych celów statutowych Fundacji Podróże bez Granic i wydanie kolejnych przygód naszych wyjątkowych bohaterów. 

Kolorowanki/ Audio


RYŚ I KRZYŚ W WERSJI AUDIO:

Dzięki Dominice Słowikowskiej - Pomogę ci Mamo, książki o Rysiu i Krzysiu dostępne są dla wszystkich odbiorców i można je także... posłuchać!
Zapraszamy do słuchania: 


Posłuchaj o naszych książkach: 


PLIKI DO POBRANIA:

Zapraszamy także do wspólnej zabawy z Rysiem i Krzysiem - pobierz kolorowanki.

Jeśli chcesz się pochwalić rezultatem - wyślij na przygody@rysikrzys.pl - pokażemy je naszym obserwatorom! :)

Galeria

Kontakt


KONTAKT:

Pytania wszelkie, zamówienia: Marta Ostrowska 
przygody@rysikrzys.pl
692 44 51 88

Wydawca: Fundacja Podróże bez Granic
ul. Warszawska 43/1, 81-309 Gdynia

www.podrozebezgranic.pl
podroze@podrozebezgranic.pl

DANE DO PRZELEWU

Fundacja Podróże bez Granic 
mBank: 97 1140 2004 0000 3902 8001 1568

REGULAMIN SKLEPU 


DOSTAWA | ODBIÓR WŁASNY:  

W chwili obecnej dostępne są następujące metody dostawy i odbioru książeczek: 

  • Wysyłka Paczkomatem - podaj numer paczkomatu w "Uwagach do zamówienia" - 9,90 zł,
  • Kurier inpost: 16,00 zł. 
  • Odbiór osobisty: Warszawa, Kabaty - Biuro podróży GIFT, adres i godziny otwarcia: www.gift.pl/kontakt
  • Wysyłka za pobraniem: 20,00 zł, 
  • Wysyłka za granicę - cena ustalana indywidualnie - proszę podać miejsce dostawy w uwagach. 

Jednocześnie ksiażki można obejrzeć i zakupić w:

  • Gdyni, w Księgarni Vademecum,
  • Warszawie, w księgarni Kofifi na Żoliborzu.
  • we wszystkich wiodacych księgarniach internetowych.